Bahçeli, Sultanbeyli'de Hilal Kartı Anlattı


Açıklama: Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, iktidara gediklerinde Hilal Kart ile yoksullara yardım edeceklerini söyledi.
Kategori: Yerel Haberler
Eklenme Tarihi: 12 Mayıs 2011
Geçerli Tarih: 05 Haziran 2020, 23:38
Site: Sultanbeyli Şehir Rehberi
URL: http://www.sultanbeyli.com/haber_detay.asp?haberID=248


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, iktidara gediklerinde Hilal Kart ile yoksullara yardım edeceklerini söyledi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Sultanbeyli'de düzenlenen mitingde halka hitap etti. Bahçeli burada yaptığı konuşmada AK Parti hükümetini eleştirdi. Türkiye'de işsizlik ve açlık sorunu olduğunu belirten Bahçeli, "Yoksulluk ve işsizlik gittikçe Türkiye'yi sarıyor. Bugün suç unsuru artıyor. Toplumsal cinnetler atıyor. Bunun en fazla hissedildiği yerlerden bir tanesi de İstanbul gözüküyor. Bunları kışkırtan bir yanlışlık var o da yoksulluktur. Bu ülkede yoksulluk varken gününü gün eden servetine servet katanlar ise mutlu azınlık halini almıştır. Buna bir çözüm bulmak lazım. Buna çözüm bulamadığınız takdirde ülkemiz iyiye gitmiyor. Türkiye'nin baş ağrıları çok, büyük tedbir almak lazım. Bu iktidar bunu yapamaz. Bugünkü iktidar yorulmuştur. " diye konuştu.

Konuşmasında Hilal Kart uygulamasından da bahseden Bahçeli, "Yoksulluğu giderecek tedbirlere de ihtiyaç vardır. İşte Hilal Kart böyle bir projedir. Akşam evinizdesiniz. Yoksulsunuz. Akşam evinizde televizyon izlerken dizi filminin arasında reklamlar var. Reklamlarda çocukların nefsini çekecek yiyecekler var. Çikolata ve piskevüt üzerine reklamlar var. Çocuk anne çikolata yok mu diyor annesi yok diyor. Çocuğun boynu bükük kalıyor. Ama o televizyondaki görüntü hafızaya yazılıyor. Sabaha kadar bir çocuğun çikolata ve piskevüt özlemini görün. " ifadelerini kullandı.

Bahçeli İstanbullulardan MHP'ye oy vermesini istedi. (Cihan Haber Ajansı) 06.05.2011 15:35[2706074]